A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська Районна Державна Адміністрація

Сімейні форми виховання 

Дата: 25.06.2019 08:55
Кількість переглядів: 553

Фото без описуСтворення в районі прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу закладає підвалини нової форми державної опіки і повертає в родинне коло не одну дитину.

Основним пріоритетом в роботі служби у справах дітей є влаштування посиротілих дітей в сімейні форми виховання, які є найбільш прийнятними для дитини, адже сім’я - це є її природне середовище, де вона може почувати себе комфортно і впевнено.

На сьогоднішній день теми сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків все більше привертають до себе увагу. Кожного дня все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей, обділених долею. Реальним свідченням дієвої уваги нашої держави до питань забезпечення конституційного права дитини на виховання в сім’ї, яка за різних обставин життя втратила рідних батьків, є підтримка сімейних форм виховання, таких, як усиновлення (удочеріння), опіка і піклування, дитячий будинок сімейного типу, прийомна сім’я.

Створення в районі прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу закладає підвалини нової форми державної опіки і повертає в родинне коло не одну дитину.

На сьогоднішній день в районі створено 6 прийомних сімей в яких виховується 7 прийомних дітей та 1 дитячий будинок сімейного типу в якому проживає і виховується 10 дітей.

В 2017 році в районі створено 1 прийомну сім’ю та влаштовано на виховання та спільне проживання 2 дітей, позбавлених батьківського піклування. В 2018 році в  дитячий будинок сімейного типу довлаштовано 6 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Метою створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.

Однією із форм сімейного виховання сиріт є створення дитячих будинків сімейного типу. Йдеться про випадки, коли сім’я або особа добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 5 до 10 дітей на виховання та спільне проживання. Така форма створює оптимальні умови для підтримки соціально незахищених категорій дітей, передає їх на виховання у родину, де є тато і мама, брати і сестри.

Ще одна форма сімейного виховання — прийомна сім’я (сім’я або особа, яка добровільно взяла від 1 до 4 дітей). Прийомна сім’я є найефективнішою формою виховання дітей, які потребують опіки держави.

Прийомні діти і діти-вихованці виховуються у прийомній сім’ї і дитячому будинку сімейного типу до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання в професійно-технічному вищому навчальному закладі            І - ІV рівня акредитації до його закінчення, але не пізніше досягнення ними                23-річного віку. За прийомними дітьми та дітьми-вихованцями зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї призначається і виплачується державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам. На кожного з прийомних дітей, здійснюється виплата державної соціальної допомоги у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, а одному з прийомних батьків, батьків вихователів – грошове забезпечення у розмірі 35% державної соціальної допомоги на кожну дитину.

На даний час в Комунальному закладі „Обласний  міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Умані“ перебуває 4 дітей, позбавлених батьківського піклування, рідних між собою із однієї сім’ї, які потребують батьківської турботи, домашнього тепла та ласки.

Звертаємось до небайдужих громадян Тальнівщини, які готові зігріти  своїм теплом не одне дитяче сердечко, подаруйте цим дітям відчуття сімейного затишку, адже тільки у сім’ї знедолені діти можуть відчути тепло, любов,  отримати навики для майбутнього життя.

Сироти мріють про щасливу сім’ю, сподіваються, що хтось їх полюбить по-справжньому і назве своїм сином чи донькою, і Ваш вчинок зробить цей світ добрішим.

Отже, якщо ви зацікавились такою інформацією і бажаєте усиновити дитину, взяти під опіку, піклування, створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу просимо звертатися за консультацією до служби у справах дітей районної державної адміністрації.

         Наша адреса: м. Тальне, вул. Соборна, 28, тел. 3 09 53.

 

В. Солов'янова, завідувач сектору з питань соціального захисту, опіки, піклування та усиновлення дітей служби у справах дітей райдержадміністрації                                                            


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування