Відбудеться військово-історична реконструкція бою в с. Легедзине

Дата: 05.03.2019 10:34

Шановні жителі та гості Тальнівського краю!

Фото без описуЗапрошуємо вас відвідати зону проведення військово-історичної реконструкції бою в с. Легедзине Тальнівського р-ну Черкаської області.

Початок події: 10 березня 2019 р. о 12:00 год.

Організаторами заходу виступили ДІКЗ „Трипільська культура“, ГО „Замкова веже“, ГІ „Толока Легедзине“ за сприяння Тальнівської райдержадміністрації та районної ради.

Історична довідка про подію: 7-8-го березня 1919 року на шляху Тальне –Умань, під селами Тальянки та Легедзине, відбулися запеклі бої між частинами армії УНР та Червоної армії. Український полк ім. Кармелюка прикривав місто Умань від наступу більшовиків з боку Тального. Зранку, 7 березня, червоні витіснили з Тальянок «кармелюківську» кінну розвідку, розпочавши масований цілодобовий наступ на Легедзине, який петлюрівці успішно відбили. Проте, під час нічного бою червоним вдалося ввійти в село зі сторони Вишнополя в тил «кармелюкам» та знищити їхні 1-шу і 2-гу сотні. Командир1-ї сотні, хорунжий Янсон, біля 2-х годин з кулеметом «Maxim» стримував ворога, даючи можливість відступу козакам до села Доброводи (сам пораненим попав у полон і був закатований). Ця подія, не дивлячись на поразку, ілюструє наш край як місце запеклої боротьби за незалежність України в період національних визвольних змагань 1917-1921 рр.

Сценарій події:

08:00 – 11:00 – заїзд учасників реконструкції;

11:00 – 11:30 – сніданок;

12:00 – 12:40 – відкриття в музеї заповідника «Трипільська культура» тематичної виставки;

12:40 – 13:00 – мітинг біля пам’ятного знаку учасникам антибільшовицького повстання;

13:00 – 13:20 – військовий перехід від музею до місця «бою»;

13:30 – 15:00 – проведення військової реконструкції та перехід до музею;

15:00 – 16:00 – обід.

Учасники реконструкції: Центр історії Вінниці, Кам’янець-Подільське міське військово-історичне товариство, ВІК «Повстанець» (Київ), ГО «Честь і слава»,172-й полк (Київ), ВІК «Захисник» (Одеса), ГО «Закінчимо війну» (Черкаський осередок).