Роковини великої єврейської трагедії

Дата: 16.08.2018 10:37

Фото без описуБлизько п’яти тисяч тальнівчан єврейської національності були розстріляні і знищені фашистами у роки війни. Розстріли відбувалися у різних місцях і в різний час. Наймасовішим був розстріл саме 16 серпня 1941 року на полі, біля дороги, що веде на Білашки (територія колишнього глинища). Тоді загинуло близько 2800 євреїв. А були серед них в основному жінки і діти, люди похилого віку, хворі. Було багато людей з інших областей, що відходили вглиб країни, рятуючись від війни. Але у Тальному, де був висаджений німецький десант, і вже на всю скаженів ворог, їх чекало ще більше лихо. За переказами старожилів, очевидців тих подій, яр, де відбувалися розстріли, ще кілька днів по тому ворушився. Небагатьом поталанило вижити у тому пеклі. Здебільшого це були діти, адже кожна мама в останню мить прикривала собою свою кровинку, даруючи хоч і маленьку, але надію на життя.

З того часу минуло сімдесят сім років. Обабіч дороги, неподалік села Білашок, встановлено два пам’ятні знаки, куди щороку приходять представники єврейської громади міста, небайдужі тальнівчани.