Із сесійної зали районної  ради

Дата: 13.07.2018 15:59

13 липня голова Тальнівської райдержадміністрації Василь Клименко  спільно  з  заступниками  та  керівниками  структурних  підрозділів  взяв участь у засіданні двадцять п'ятої сесії районної ради.

Перед початком роботи сесії голова районної ради Валентина Любомська відзначила, що на жаль, і сьогодні продовжують гинути українські солдати під час виконання операції об'єднаних сил.     Депутати та запрошені вшанували пам'ять про загиблих хвилиною мовчання.

Відзначено, що депутати районної ради були активними учасниками обласних спортивних змагань. Депутат Микола Слободяник виборов ІІІ місце у змаганнях із шахів. Колеги привітали його аплодисментами.

Першим до розгляду постало питання Про внесення змін до рішення районної ради від 21.12.2017 №20-12/VII „Про районний бюджет на 2018 рік“, доповідала начальник фінансового управління Наталя Шпичак. Проект  рішення  депутатами  підтриманно, рішення  прийнято. Зміни  до  бюджету   передбачали  часткове  вирішення проблемних  питань  з  фінансування  галузей  медицини та  освіти  району. Під час обговорення депутат Володимир Синьогуб звернувся із запитанням щодо проведення тендерів на закупівлю палива для навчальних закладів району. Наталя Вікторівна пояснила, що з цього приводу була проведена при голові райдержадміністрації робоча нарада із сільськими головами, обговорено шляхи співпраці у цьому напрямку. Від так відділом освіти Тальнівської райдержадміністрації уже розпочато тендерну процедуру щодо закупівлі твердого палива, тендер на придбання газу буде розпочато найближчим часом, орієнтовно 1 серпня.

Райдержадміністрацією  було подано  до  сесії 9 проектів рішень як  суб»єктом подання. Два  перенесено  на  наступну  сесію. Решта  розглянуті .  Серед них важливим для соціального стану  району є рішення щодо  затвердження умов  проведення  конкурсу щодо визначення опорних шкіл  Тальнівського району.  Фактично  це  перший  вагомий  крок до реформування  галузі  освіти. Хоча  і  не  так швидко, бо   процес  потребує  часу  і коштів, і  термін  на  нього  один  рік. У першу  чергу  мова  йшла про  умови підвезення  учнів, дороги та  шкільні  автобуси. Над  даним  питанням  і  будуть працювати  керівники та спеціалісти.

Підтримані також  депутатами  і  рішення  щодо затвердження  статуту   Лащівського навчально-виховного  комплексу «дошкільний навчальний  заклад- загальноосвітня школа І ступенів» ,  і про  передачу від  відділу  освіти в оперативне  управління Тальнівській ЦРЛ житлового будинку для подальшого  надання  його під  квартири  медичним  працівникам.

Також  Володимир Гречка, перший  заступник  голови райдержадміністрації на завершення  проінформував,  про те, що  ведуться  роботи  з організації   поточних дрібних і  середніх ремонтів  доріг  загального користування  місцевого значення,  освоюються   кошти,  надані  сільськими  радами. На  даний  час в стадії виготовлення відповідним  інститутом проектна  документація на  дороги,  в  тому  числі  на  напрямок с. Лоташове. Державне фінансування  на  ремонти координує  і розприділяє обласна  райдержадміністрація.  Розглядалися  на  сесії  й  інші важливі для  жителів  району питання  і  пропозиції    депутатів.

Тальнівська  райдержадміністрація  вдячна апарату районної  ради,  депутатам  районної  ради  за  підтримку  проектів  рішень, плідну  роботу в  комісіях   та слушні  пропозиції.