A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська Районна Державна Адміністрація

В області з жовтня монетизуватимуть пільги за житлово-комунальні послуги

Дата: 20.08.2019 08:37
Кількість переглядів: 409

Фото без описуВ області з жовтня монетизуватимуть пільги за житлово-комунальні послуги

З 1 жовтня цього року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Новий порядок надання пільг передбачає паралельне функціонування двох систем надання пільг у грошовій формі – готівкову та безготівкову, інформують у Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після чого Ощадбанк здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що вже укладені між ними та АТ «Ощадбанк».

– Цей механізм розроблений для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до проведення органами соціального захисту населення розрахунків з надавачами послуг без їх особистої участі і не бажають щось змінювати, – пояснює директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало. – Йдеться, перш за все, про людей похилого віку. Водночас, для отримання ними від Ощадбанку повідомлень про стан проведених розрахунків на цей час органами соціального захисту населення області проводиться робота з внесення до бази даних пільговиків інформації про їх мобільні телефони.

Він додав, що пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих ними особисто заяв до органів соціального захисту населення, які щомісяця до 25 числа формуватимуть реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ «Ощадбанк» та переказуватиме кошти для виплати монетизованих пільг.

– Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час, – відзначає посадовець. – За підсумками опалювального сезону, суми невикористаних за рахунок економного споживання послуг коштів перераховуватимуться на поточні рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанк». Втім пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

У разі отримання інформації про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг пільговикам, які отримують пільгу у готівковій формі, її виплата з наступного місяця здійснюватиметься у безготівковій формі.

Прес-служба ОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування