A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська Районна Державна Адміністрація

Є чотири мільярди гривень єдиного внеску

Дата: 01.11.2019 09:19
Кількість переглядів: 281

Фото без описуНадходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників Черкаської області перетнули чотирьохмільярдну позначку та склали на сьогодні 4 122 млн.грн. Це на понад 500 млн.грн. більше, ніж за січень – жовтень 2018 року. А за десять місяців поточного року очікується надходження 4,321 млрд.грн. єдиного внеску (+683 млн.грн. до відповідного показника десяти місяців минулого року).

        За інформацією управління обслуговування платників головного управління ДПС у Черкаській області на обліку в ДПС знаходиться 109202 платники єдиного внеску. 30723 з них – юридичні особи, 78479 – фізичні особи, у т.ч. ФОП.

        У зв’язку з настанням граничного терміну сплати зобов’язань з ЄСВ за третій квартал п.р. за себе для фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства – 21 жовтня  наголошуємо, що єдиний внесок починаючи з 1 жовтня перераховується виключно на рахунки ДПС для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, відкриті Державною казначейською службою України відповідно до вимог стандарту IВАN.

       Їх можна завантажити у розділі «Бюджетні рахунки» субсайту територіальних органів ДПС у Черкаській області: Реквізити рахунків для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування (діють з 1 жовтня 2019 року)   та переглянути у центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій Черкаської області.

       Реквізити рахунків по Україні можна завантажити  у розділі «Бюджетні рахунки» порталу ДПС України.

        У разі помилкової сплати сум ЄСВ на невідповідний рахунок платники мають змогу повернути кошти.

        Варто знати, що:

1) таке повернення здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6;

2) кошти повертаються у порядку календарної черговості та на підставі заяви платника про таке повернення;

3) у разі помилкової сплати сум єдиного внеску на невідповідний рахунок заява подається до органу ДПС, на рахунок якого сплачено кошти за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку №6;

4) у разі помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету заява подається до ДПС за місцем обліку помилково сплачених коштів у довільній формі із зазначенням суми та напрямку повернення;

5) у разі помилкової сплати ЄСВ на невідповідний рахунок підприємцю/особі, яка провадить незалежну професійну діяльність/члену фермерського господарства, незважаючи на своєчасне і в повному обсязі перерахування внеску, внаслідок неправильно спрямування коштів доведеться сплатити штраф та пеню.

 

       Нагадуємо суму ЄСВ до сплати – у 2019 році не менше 918,06 грн. за місяць та не менше 2754,18 грн. за квартал. Вказане не стосується осіб, звільнених законодавством від сплати внеску. Звільнення від сплати єдиного внеску за себе передбачено для ФОП та членів фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

       Не передбачено звільнення від сплати єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування