Про перспективний план формування територій громад Черкаської області

Дата: 17.12.2019 08:59

Фото без описуМи розглянули пропозиції всіх громад та сільських рад.

Опрацювали всі можливі варіанти, виходячи з перспективи розвитку всієї області.

Чи можемо ми задовольнити інтереси всіх? На жаль, НІ.

Наше завдання - сформувати перспективний план, в якому немає місця дрібним неспроможним громадам. Тобто тим громадам, які не мають бюджету розвитку. Які не матимуть можливості розвивати мережу охорони здоров’я, освіти, культури.  Які  левову частку надходжень витрачатимуть на утримання власних чиновників.

Ми хочемо зробити спроможною, розвиненою і конкурентною всю територію Черкаської області. Саме це і є державницький підхід!

Наш обов’язок розподілити управлінські, інфраструктурні, фінансові ресурси таким чином, щоб якісні послуги могли отримувати усі, без виключення, жителі області.

Якість та доступність послуг для всіх і кожного - це і є глобальна мета реформи децентралізації

Інтереси громадян - на першому місці!

Тому ми не піддаємося тиску окремих впливових місцевих бізнесменів, депутатів чи чиновників ОТГ. Ми не сприймаємо аргументи про ворожнечу сусідніх сіл чи заклики до акцій протестів.

Формування перспективного плану - це не про прізвища, це не про посади, це не про власні інтереси.

Формування перспективного плану - це питання майбутнього області!

Чому цього не зробили раніше?

Тому що в гонитві за темпом реформи попередній Уряд не проявляв принциповості, що призвело до формування дрібних за територією та фінансово неспроможних громад.

Обласні державні адміністрації були позбавленні повноважень впливу на цей процес. А основними їх функціями були - комунікація, інформаційний супровід та методична допомога.

Отже Кабміном ухвалювалися рішення, що майже всі громади визнавалися спроможними.

Тому шановні керівники громад, по-людськи я Вас розумію.

Спочатку Вашу громаду визнали спроможною, а потім вам показали карту, де її не існує. Як не прикро визнавати, але це наслідок популістських безвідповідальних рішень, які розбалансували системність реформи.

Велика кількість створених громад мають апарати, на утримання яких витрачають до 70% бюджету розвитку.

Питання: ви маєте бути спроможні для чого - виплачувати заробітні плати чиновникам чи все ж розвивати території? Звідки брати ці кошти? Держава буде підтримувати ОТГ, але не утримувати.

Із 2021 року не існуватиме районів. Хто буде утримавати районні лікарні та інші об’єкти, якими користуються всі?

Громада повинна мати  фінансовий, управлінський, інфраструктурний потенціал. Навіть якщо зараз громада “виходить в нуль”, на майбутнє вона ризикує стати збитковою.

Ні в якому разі не можна керуватися принципом «Моя хата скраю». Маємо йти на компроміси і вгамувати особисті, політичні чи бізнесові амбіції. Кожна громада має право на успіх. Це і є стратегічний план розвитку всієї області.