A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська Районна Державна Адміністрація

Жителів Черкащини закликають ставати патронатними вихователями

Дата: 18.02.2020 09:23
Кількість переглядів: 289

Жителів Черкащини закликають ставати патронатними вихователями

Автор  

Фото без описуПатронатні родини – одна з ефективних форм підтримки дітей, які потрапили в складні життєві обставини. Про це сьогодні говорили під час всеукраїнської селекторної наради в контексті реформування будинків дитини. Зауважимо, Міністерство охорони здоров’я розробляє наразі зміни до Типового положення про будинок дитини на перехідний період проведення їхньої реорганізації в центри реабілітації та паліативної допомоги. Провели засідання під головуванням керівництва Мінсоцполітики, Мінохорони здоров’я, Уповноваженого Президента України з прав дитини.

– Коли виникає потреба тимчасової соціальної реабілітації дитини, приміром, на час подолання нею або її родиною скрутних обставин, перебування у патронатній родині – один із кращих варіантів безпосередньо для дітей, -пояснює перший заступник голови ОДА В’ячеслав Швець. – Адже в сім’ї вони мають змогу почувати себе більш захищено, аніж в інших спеціалізованих закладах. Таких родин в області 16. Черкащина посідає друге місце серед тих, які мають найбільше створених патронатних родин. Зокрема. у містах:Черкаси, Сміла, Золотоноша, Умань, також у Золотоніському, Корсунь-Шевченківському, Христинівському районах, Білозірській, Кам’янській ОТГ. За період упровадження в області патронату послугами патронатних вихователів скористалося більше 80 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Зауважимо, термін перебування дитини під патронатом не може перевищувати  трьох місяців. З патронатної родини дитина може повернутися до своїх рідних або ж її влаштують в нову сім’ю, яка найкраще відповідає її індивідуальним потребам.

Нагадаємо,Уряд збільшив виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання, з 2 до 2,5 та 3,5 (для дітей з інвалідністю) прожиткових мінімумів на дитину. Такі ж виплати отримають і діти, влаштовані в патронатну родину.

Грошове ж забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

У ході селекторної наради йшлося також про потребу створення служб у справах дітей в об’єднаних територіальних громадах, необхідність розроблення та запровадження тематичних програм розвитку патронатного виховання та ін.

Довідково:

Послуга патронату вперше в Україні запроваджена у 2008 році Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» для дітей, які тимчасово не можуть проживати  у власних родинах.

Патронат над дитиною – цепрофесійна комплексна послуга, щопередбачаєтимчасовий догляд, виховання та реабілітаціюдитини в сім’ї патронатного вихователя на періодподоланнядитиною, її батьками абозаконнимипредставникамискладнихжиттєвихобставин.

Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату.

Якщо ви бажаєте дізнатись про патронат більше або вирішили стати патронатним вихователем, звертайтесь до:

– Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: 63-05-54, 63-54-97;

– Служби у справах дітей облдержадміністрації: 33-01-15, 54-05-55

За новинами про діяльність Черкаської ОДА можна слідкувати:

– на офіційній Фейсбук-сторінці Черкасьої ОДА;

– на офіційній Фейсбук-сторінці голови Черкаської ОДА Романа Боднара;

– а також підписуйтесь на Телеграм-канал команди Романа Боднара та сторінку в мережі Інстаграм. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування