На період карантину продовжено виплату соціальних допомог  без звернень громадян

Дата: 16.04.2020 11:28

Фото без опису Урядом прийнято рішення щодо продовження термінів виплати державних соціальних допомог і строків звернення за їх призначенням на період встановлення карантину  та одного місяця після його скасування.

Зокрема, забезпечується здійснення безперебійних виплат таких соціальних допомог:

• державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
  •  допомоги на дітей одиноким матерям;
  •  допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  •  допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;
  •  щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
  •  тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  • тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  •  щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Наприклад: якщо термін виплати соціальної допомоги закінчився у березні – травні, то  на період карантину її виплата продовжується без подання відповідних документів. Перерахунок розміру виплаченої допомоги здійснюватиметься на підставі заяви та необхідних документів вже після закінчення карантину (звернення у червні).

У разі коли не буде підтверджено право на отримання допомоги або за результатом перерахунку розмір допомоги буде меншим, ніж виплачений під час карантину, надміру отримані кошти потрібно буде повернути до бюджету.

Враховуючи вище викладене, особам, яким продовжено виплату допомоги, необхідно інформувати управління соціального захисту населення про зміну обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, шляхом надсилання письмого звернення поштою, за допомогою засобів електронного зв’язку та телефонного зв’зку за тел. 3-09-41.

Начальник управління                                               Тетяна  МАРИНЧЕНКО