Роман Боднар про ситуацію з поширенням COVID-19 в області

Дата: 27.04.2020 09:45

Роман Боднар про ситуацію з поширенням COVID-19 в області

Автор

На сьогодні в області зафіксували 235 лабораторно підтверджених випадків. За добу +15 позитивних на коронавірус. Про це повідомив голова ОДА Роман Боднар.

Зокрема, у:

м.Черкаси – 7
Городищенський район – 2;
Кам’янка – 1
м. Корсунь-Шевченківський – 2;
м. Золотоноша -1;
Монастирищенський район – 1;
Черкаський район – 1.

На стаціонарному лікуванні в закладах області – 48 осіб:

Черкаська інфекційна – 14;
Уманська міськ алікарня – 7;
обласна лікарня – 27.
17 осіб перебуває в тяжкому стані в обласній лікарні. 11 із них – із складною супутньою серцево-судинною патологією.

Одужали – 64 особи.

Обласний лабораторний центр із початку карантину провів 4363 ПЛР-тестувань. За крайню добу – 279.

Щодо режиму роботи обласного кардіоцентру Роман Боднар повідомив:

– До кардіоцентру направлений пацієнт із інфарктом із 3 міської лікарні. Після проведення ПЛР-тестування, виявили інфікування. Пацієнт переведений в обласну лікарню. Контактних осіб обстежують, проведена дезінфекція. Тимчасово не працює лише одне інфарктне приміщення.

Щодо 3 міської лікарні у Черкасах: 6 пацієнтів та після вивчення контактних і 10 медичних працівників виявили коронавірус. Зауважу, що в медичних працівників немає ознак захворювання, але вони перебуватимуть 2 тижні на самоізоляції.

Пацієнтів із супутніми серцево-судинними патологіями перевели в обласну лікарню. Проведено дезінфекцію приміщень. Зараз одне неврологічне відділення тимчасово не працює.

Окремо зупинюся на доплатах медикам Черкащини, які працюють з COVID-2019.

За березень медики Черкащини, які працюють з коронавірусом, отримають стимулюючі надбавки у розмірі 300%.

На це передбачено 8,2 млн грн із спеціальної медичної субвенції державного бюджету. Із цих коштів також закуплять медикаменти для боротьби із COVID-2019.

Окремо із обласного бюджету спрямовуємо 6,9 млн грн для стимулюючих доплат протягом 2 місяців працівникам Черкаської екстреної допомоги +200 тис грн на пальне.

1,2 млн грн коштів обласного бюджету передбачені для поповнення резерву медикаментів обласної лікарні.

Дякую депутатському корпусу за можливість оперативно спрацювати в цій ситуації.