ВИКОНАВЧИЙ ЗБІР: СКІЛЬКИ ПЛАТИТИ ТА У ЯКИХ ВИПАДКАХ МОЖНА УНИКНУТИ?

Дата: 15.09.2020 08:11

Фото без описуЗа примусове виконання рішень суду з боржника, окрім суми, що підлягає стягненню, поверненню, або вартості маи?на, що підлягає передачі стягувачу, додатково стягується виконавчии? збір.

Виконавчии? збір стягується до Державного бюджету Украі?ни на підставі постанови про стягнення виконавчого збору, у якіи? зазначаються розмір та порядок стягнення нарахованого виконавчого збору.

Яким є розмір виконавчого збору?

Виконавчии? збір стягується державним виконавцем у розмірі:

10 відсотків від суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню, або вартості маи?на боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом;

2 мінімальних розміри заробітноі? плати з боржника - фізичноі? особи та в розмірі 4 мінімальних розмірів заробітноі? плати з боржника - юридичноі? особи за примусове виконання рішення немаи?нового характеру;

10 відсотків від суми заборгованості зі сплати аліментів, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупнии? розмір якоі? перевищує суму відповідних платежів за 12 місяців.

У подальшому державнии? виконавець зобов’язании? нараховувати виконавчии? збір щомісяця у розмірі, визначеному вище, залежно від розміру простроченого щомісячного аліментного платежу.

Постанова про стягнення виконавчого збору за виконавчими документами про стягнення аліментів виноситься державним виконавцем після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі або у разі повернення виконавчого документа стягувачу чи закінчення виконавчого провадження на підставі розрахунку про и?ого нарахування.

Якщо рішення про стягнення коштів було виконано боржником частково до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, сума виконавчого збору зазначається в розмірі 10% від суми, яка не була сплачена боржником до відкриття виконавчого провадження.

У яких випадках виконавчии? збір не стягується?

за виконавчими документами про конфіскацію маи?на, стягнення періодичних платежів (крім виконавчих документів про стягнення аліментів, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупнии? розмір якоі? перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців), накладення арешту на маи?но для забезпечення позовних вимог, за виконавчими документами, що підлягають негаи?ному виконанню;

у разі виконання рішень Європеи?ського суду з прав людини;

якщо виконання рішення здіи?снюється за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду в порядку встановленому Законом "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень";

за виконавчими документами про стягнення виконавчого збору, стягнення витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених виконавцем відповідно до вимог Закону;

у разі виконання рішення приватним виконавцем;

за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону Украі?ни "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організаціи? та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносіі?", а також згідно з постановами державних виконавців, винесеними до набрання чинності цим Законом.

У разі закінчення виконавчого провадження у зв’язку зі скасуванням рішення, що підлягало виконанню, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, виконавчии? збір не стягується, а стягнутии? виконавчии? збір підлягає поверненню.

Під час передачі виконавчого документа від органу державноі? виконавчоі? служби приватному виконавцю виконавчии? збір не стягується, якщо він не був стягнутии? на момент передачі, а стягнута частина виконавчого збору на момент передачі виконавчого документа поверненню не підлягає.

Виконавчии? збір не стягується у разі закінчення виконавчого провадження, якщо рішення було виконано до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження. Якщо рішення про стягнення коштів було виконано боржником частково до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, виконавчии? збір стягується із суми, яку не було сплачено боржником до відкриття виконавчого провадження.