A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська Районна Державна Адміністрація

Цей музей може стати цілісним унікальним комплексом, – Сергій Сергійчук про відновлення “Садиби Даховських” (фото)

Дата: 16.10.2020 09:08
Кількість переглядів: 302

 

Пресслужба ОДА

Фото без опису

Голова Черкаської ОДА взяв участь у виїзній нараді за участі народних депутатів України, представників Міністерства оборони, місцевої влади Монастирищенського району. Під час наради обговорили можливість розміщення на базі архітектурно-ландшафтного комплексу “Садиба Даховських” музею Історії Українського війська.

Фото без опису

Леськівський замок у ТОП-10 найкрасивіших замків та фортець України. Палац збудований в 50-х роках ХІХ ст. на зразок замку, Казимиром Даховським на місці давньої резиденції його діда також Казимира Даховського. Палац оточував англійський парк, багато дерев були збережені ще з старого парку. В палаці була колекція старовинних тканин, на які була виділена спеціальна кімната. Крім того, тут містилося кілька десятків картин, колекції східної та європейської порцеляни.Садиба складалася з палацу, службових флігелів, приміщень для слуг. Даховські захоплювалися конями, тому побудували в садибі і стайні.

– Це унікальне історичне місце, де знімають фільми та відеокліпи. Проте зараз замок і територія – в занедбаному стані. Будівлі руйнуються, мальовнича територія заростає бур’янами… Хочемо це змінити. Спільними зусиллями, – говорить голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.  – Хочеться, щоб цю красу бачили якомога більше людей.

Фото без опису

Планується розділення музею на дві зони – історичну та паркову. В історичній частині розмістилися б зали для демонстрації музейних колекцій.

Фото без опису

У парковій – заповідна та виставково-рекреаційна зони, зокрема виставки техніки, зброї, тут є чудовий майданчик для реконструкції боїв, проведення культурно-освітніх івентів.

Фото без опису

Сергій Сергійчук озвучив перші кроки для створення музейного комплексу:

– створити та зареєструвати державний ландшафтно-парковий музей;

– розробити наукову концепцію та затвердити Міністерством оборони України;

– реконструювати будівлю та облаштувати територію. Саме облаштування території вважаю першочерговим;

– далі – реконструкція та формування музейного зібрання.

Фото без опису

– Цей музей може стати цілісним унікальним комплексом, який демонструватиме історію українського війська у боротьбі за незалежність країни. Та одночасно відновить унікальну історичну пам’ятку ХІХ століття. Хотілося б, щоб це був музей із використанням сучасних інтерактивних смарт-технологій, які вже давно застосовують за кордоном, – додав Сергійчук.

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування