Такі пункти збережуть новозбудовані дороги, – Сергій Сергійчук про зважування в русі Weigh-in-Motion (фото)

Дата: 20.11.2020 15:56

Пресслужба ОДА

Фото без опису

На Черкащині цього року реконструювали рекордну кількість доріг. Але питання експлуатації не менш важливе. В області розпочали облаштування чотирьох контрольних пунктів зважування в русі Weigh-in-Motion. Про це розповів голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

Наразі завершують монтаж такого пункту на на ділянці дороги Н-01 Київ – Знам’янка на в’їзді в місто Сміла.

Такі ж пункти будуть на ділянці дороги Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань у Золотоніському районі поблизу села Благодатного. А також на дорозі Н-01 Київ – Знам’янка – на в’їздів місто Сміла зі сторони міста Городище та на виїзді з міста Сміла в напрямку міста Кам’янка та на автодорозі М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка поблизу міста Умань.

Фото без опису

Фіксація буде цілодобовою. Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках.

Важливо, що все працює автоматично в режимі реального часу: зчитується номерний знак, габаритні розміри, загальна маса, навантаження на кожну вісь та кожне колесо окремо, кількість осей, швидкість руху.

Це означає, що вплив людського фактору практично відсутній.

Куди передають зафіксовані порушення?

Усі дані передають до профільного контролюючого органу — Укртрансбезпеки.

– Такі пункти дуже важливі, адже не лише зберігатимуть новозбудовані дороги, а й підвищують рівень безпеки. Оскільки перевантаження вантажівки на 25 % збільшує її гальмівний шлях удвічі.Переконаний, що таких пунктів має бути більше, працюватимемо над цим, – наголосив Сергійчук.