A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська Районна Державна Адміністрація

ПРАВОВА ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Дата: 25.11.2020 14:51
Кількість переглядів: 395

Фото без опису25-го листопада, за ініціативи ООН, відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства  щодо жінок.
Жінки по всьому світу стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, масштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані. Домашнє насильство – проблема, яку складно досліджувати. Адже фізичне, сексуальне, психологічне, економічне насильство однієї людини над іншою у сімейних відносинах може мати приховані форми. Інколи як агресор, так і потерпілий, вважають свої стосунки «нормальними».
Зростання в Україні кількості звернень щодо домашнього насильства на тлі карантинних обмежень фіксують правоохоронці, правозахисники, організації громадянського суспільства. «Понад 40% опитаних, які повідомили про домашнє насильство, до карантину такого досвіду не мали», – йдеться в аналітичному звіті «Вплив СOVID-19 на права жінок в Україні», підготовлений Асоціацією жінок-юристок України «Юрфем».
За даними МВС, у першому півріччі цього року до поліції надійшло на 48% більше звернень за захистом від домашнього насильства, ніж за такий самий період 2019 року – понад 101,5 тис. проти 68,4 тис. При цьому страждають від домашнього насильства не лише жінки, а й чоловіки, діти, батьки, інші члени родини.
Безоплатну вторинну правову допомогу, у тому числі захист та представництво у суді, починаючи із січня по листопад 2020 року отримали 940 осіб, які постраждали від домашнього насильства. Серед звернень же щодо цього явища, які надходили до контактного центру системи БПД, найбільше стосувались:

???? притягнення кривдника до відповідальності;

  • отримання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • як звернутися до правоохоронних органів у зв’язку із вчиненням домашнього насильства;
  • видачі обмежувального припису та винесення термінового заборонного припису;
  •  зняття з реєстрації місця проживання;
  • порядку розірвання шлюбу;
  • стягнення аліментів та визначення місця проживання дитини.

Більш детально про це, а також як постраждалим від домашнього насильства отримати правову консультацію онлайн – читайте за посиланням: https://bit.ly/2Hxuw43


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування