A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська Районна Державна Адміністрація

Які зміни відбулися у держпідтримці сільгоспвиробників у 2019 році

Дата: 06.02.2019 17:05
Кількість переглядів: 363

 

Кабінет міністрів у 2019 році збільшив максимальну субсидію фермерським господарствам до 41,7 тис. грн (10 мінімальних зарплат) проти 30 тис. грн у 2018 році.

Якщо вік глави фермерського господарства – до 35 років, господарство отримає максимальну субсидію.

Субсидію фермерським господарствам на 1 га землі збільшено з 10,2 тис. грн у 2018 році (5,5 прожиткових мінімумів) до 12,5 тис. грн у 2019 році (три мінімальні зарплати).

Уряд також збільшив максимальну суму компенсації вартості насіння з 60 тис. грн у 2018 році до 80 тис. грн у 2019 році (без урахування ПДВ).

Крім того, Кабмін додав до переліку компенсацій фермерам відшкодування витрат на «зелений» туризм – до 10 тис. грн на одне господарство.

Кабмін вирішив надавати сімейним фермерським господарствам додаткову підтримку у вигляді доплати ЄСВ на користь застрахованих членів господарства.

До переліку одержувачів держпідтримки в 2019 році також додано бджільницькі кооперативи.

Кабмін залишив торішній розмір компенсації за придбання сільгосптехніки або обладнання за програмою підтримки фермерів: 70% вартості обладнання без ПДВ, максимальна сума – 3 млн грн.

Водночас уряд змінив умови компенсації: якщо в минулому році господарство повинно було сплатити 30% вартості техніки/обладнання і ПДВ, а решта 70% оплачував Мінагрополітики, то в 2019 році воно повинно сплатити постачальнику 100% суми.

Згідно з документом, обладнання для м'ясного напряму і бджільництва має бути виключно українського виробництва, тоді як обладнання для плодово-ягідного, овочевого і молочного напрямків може бути як українським, так і іноземним.

За рішенням Кабміну, фермерські господарства, які придбали техніку і обладнання в 2018 році, але не встигли отримати компенсацію через обставини, які від них не залежать,  можуть отримати компенсацію цього року.

Крім того, уряд обмежив кількість кредитів, за якими фермери можуть отримувати компенсацію. У 2019 році фермерам відшкодовуватимуть відсотки тільки за одним короткостроковим і/або одним середньостроковим кредитом.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування